BİZE ULAŞIN upoyresmi@upoy.org

Bizden Haberler

Ulusal Psikolojik Danışma ve Rehberlik Öğrencileri Yapılanması

UPÖY 3. Yaz Kampı Raporu

- +
UPÖY 3. Yaz Kampı Raporu

3. UPOY YAZ KAMPI RAPORU

10 Ağustos 2018 Cuma günü ülkemizin dört bir yanından yüzü aşkın Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik öğrencisi meslektaşımızla Mersin Erdemli’nin Ayaş kasabasında bulunan Veran Otel’de kampımızı gerçekleştirdik. Öğle yemeğinden sonra başlayan kampımız organizasyon ekibi tarafından yapılan açılış konuşmasıyla katılımcı arkadaşlarımız kamp süreci konusunda ayrıntılı olarak bilgilendirildi ve kamp boyunca devam edecek olan ”Gizli Arkadaşlık” oyunu anlatıldı ve çekilen kurayla herkes birinin adını seçmiş oldu. Kuranın amacı; çektiğimiz arkadaşımızı takip etmek, onunla tanışıp arkadaş olmak, ona küçük jestler yapmak, hediyeler almaktı ve bununla beraber çektiğimiz arkadaşımızı bulana kadar diğer arkadaşlarımızla kaynaşma fırsatı yakaladık. Aynı zamanda kampa katılan herkesin birer zarfı vardı ve kamp boyunca dilediğimiz arkadaşımıza notlar, hediyeler bırakıp beraber götürebileceğimiz güzel anılarımız oldu. Açılış toplantımızın ardından önceden belirlenen gruplara göre 1. grupta bulunan arkadaşlarımız Akdeniz üniversitesi misafir öğretim görevlisi Klinik psikolog&Aile ve Çift Terapisti Atila Tuncel hocamızın Aile ve Çift Danışmanlığı çalıştayına katılırken 2. grupta bulunan arkadaşlarımız kamp liderleri ile birlikte tanışma oyunları oynadı. Ardından verilen kısa molanın ardından 2. gruptaki arkadaşlarımız çalıştaylara girerken 1. gruptaki arkadaşlarımız tanışma oyunlarını oynadı. Akşam yemeğiyle birlikte verilen molanın ardından tekrardan bir toplantı yapıldı. Bu toplantıda UPÖY hakkında katılımcı arkadaşlarımız bilgilendirildi, UPOY’ün çalışma birimleri anlatılırken birim temsilcisi arkadaşlarımız da kendini tanıttı. UPÖY’ün dünü, bugünü ve geleceği hakkında konuşuldu. Toplantımızdan sonra serbest zamanın başlamasıyla ilk günün koşuşturmasını eğlence kısmı devraldı.

11 Ağustos Cumartesi sabah kahvaltısının ardından yoğun çalıştay tempomuza devam ettik . Yine ilk günün gruplama şekliyle 1. gruptaki arkadaşlarımız Galatasaray Spor Kulübü Psikolojik Performans Danışmanı Mustafa Aydın hocamız tarafından verilen Spor Psikolojisi çalıştayına katılırken 2. gruptaki arkadaşlarımız grup liderleri tarafından düzenlenen çalıştaylara katıldı ve molanın ardından 1. grup ve 2. gruptaki arkadaşlar yer değiştirdi ve aynı aktiviteler devam etti. Ardından, arkadaşlarımıza serbest zaman dilimi tanındı. Arkadaşlarımız dilediği gibi eğlendi ve dinlendi. Gün ve gece boyunca ise gizli arkadaşların ya da tanışıp hatıra bırakılmak istenen arkadaşlarımızın zarfları dolmaya başladı ve birbirinden değerli hediyeler birer birer sahiplerini buldu.

12 Ağustos 2018 Pazar günü ise sabah kahvaltımızın ardından yaptığımız kapanış toplantımızla devam ettik. Toplantıda kampın genel süreç değerlendirilmesi yapıldı, mali kalem bilgisi katılımcılarla paylaşıldı ve gelecek kampımızın şekillendirilmesine yönelik yeni fikirler tartışıldı. Bu fikirlerden bazıları da gelecek kamplarımızın kongreden tarih ve mekan olarak bağımsız bir şekilde düzenlemesi ve ilk kez bu kampımızda liderlerin vermiş olduğu çalıştayın devamlılığı, geliştirilmesi ve arttırıması üzerineydi. UPÖY’ün gelişimi ile ilgili tartışmaların ardından herkes heyecanla öğrenmeyi beklediği gizli arkadaşına kavuştu ve zarflar sahiplerine ulaştı. Nihayetinde ise herkesin birçok anı topladığı, dostlar kazandığı, bol paylaşımlı bu renkli kampımız şimdiden bir sonraki kampın heyacanına yerini bıraktı ve öğle saatlerinde vedalaşarak Üçüncü Geleneksel UPÖY Yaz Kampı’mızı noktaladık.
Kampa katılım gösteren arkadaşlarımıza, çalıştaylarımız sırasında bize destek olan hocalarımız Sayın Atila Tunçel ve Sayın Mustafa Aydın hocalarımıza ve organizasyon ekibimizde yer alan Candan İrhan, Ahmet Enes Nazlı, Tolga Uçar, Belgin Özçelik, Meryem Şen, Emine Akgül, Mustafa Ayberk Kılıçalp, Büşra Esmer, Gizem Gönülkırmaz, Kübra Şahin, Muharrem Mustafa Yıldız, Süleyman Can Özsandallı, Üzeyir Karakuzu ve Mustafa Şahin arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Diğer etkinliklerimizde tekrar buluşabilmek ümidiyle…

YAZI İŞLERİ VE BİLİMSEL ARAŞTIRMALAR BİRİMİ